Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Marin,
ztra Emanuel.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Úrazy dtí
 
ekám tak zase pkn s ostatními maminkami ped školou na dti a vtom vidím našeho Davida, jak si pidruje pusu rukou. Bím k nmu, co se stalo? On mn ukazuje pusinku a do poloviny uraené tyi pední zuby. Dva nahoe a dva dole. Hned jsem šla do editelny , ale tam mn ekli, e mn nemou dát telefon ani adresu rodi chlapce, co to Davidovi zpsobil. e se to stalo pi he a e jsou sorry. Vzala jsem ho k zubai a ten si ho objednal na další den a zuby mu umle nadstavil. Bylo mn ho líto. Byly to druhé zuby zrovna nedávno narostlé.
 
Bylo mu sedm a pl roku, mla jsem zlost na všechno, i na to, jak m odbyli ve škole a e nevím, kam se mám obrátit. Cítila jsem, e je to urit tím, e neumím dobe anglicky, a tak s námi takhle zacházejí a chrání se sami navzájem.
 
Doma jsme se Davida vyptávali, jak k nehod došlo. íkal, e si na hišti hrál. Onen chlapeek k nmu pibhl a pstí ho praštil a utekl. Nejvíc m mrzí, e u vím pedem, e David bude mít se zubama v budoucnosti starosti. ekají ho mstky, dodlávky atd.
   
Jindy se zase stalo, e Daniel jel v parku na kole a nkdo natáhl pes cestu íni od stromu ke stromu. Rozjetý Daniel tuto nástrahu nevidl. Najednou se sklátil z kola, celá rodina letíme k nmu a on sotva popadal dech a z krku mu tekla krev. Ml tam krvavou áru, jako by ho nkdo ízl noem. Zase k doktorovi, kde mu krev zastavili a bylo štstí, e to dopadlo tak, jak to dopadlo. Mohlo to být tragické.
 
Stále nás ekalo nco nového, jak se to stává v kadé rodin, kde je víc dtí. Úrazy jdou na peskáku z jednoho dítka na druhé. Abych však nezapomnla Dianu. Tak ta se houpala s Davidem na hrazd. Najednou ji David stril, ona se pustila a dopadla nešikovn na levou ruku a ta potom šest týdn byla v kladce a sáde, nebo byla zlomená. Zrovna levá, kterou se uila psát a kreslit. Šest týdn levou ruku nepouívala, i kdy chtla moc kreslit, take pravá ruka se nakonec shodla. Nauila se pouívat pravou na vše, co pomohlo nahradit levou. Kdy se jí ruka zahojila, ob stídav pouívala, jak se jí kdy zachtlo.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 12.04.2018  16:52
 Datum
Jmno
Tma
 12.04.  16:52 alena
 03.04.  09:30 Vclav
 03.04.  08:38 Von