Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Drahoslav,
ztra Vladislav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Kapesné
 
Na jedné párty jsme babiku seznámili s paní Marií. Ta se potom ujala babiky do té míry, e ji vyzvedávala na výlety, kdy jsme pracovali. Dokonce jí sehnala jednou v týdnu úklid u slepého eského pána. Dostávala za tuto pomoc $20 a to víte, e šetila peníze, aby mohla nakoupit dárky, a pojede nazpt. Snaili jsme se koupit jí, co se dalo podle našich moností, avšak extra peníze, co si babika vydobyla, bylo pilepšení a ona se cítila víc svobodná a nezávislá. Nic však netrvá vn a osm msíc bylo pry, jako kdy pírko odfouknete.

Odvezli jsme ji na letišt a ona, chudinka, tak plakala, e nám jí bylo moc líto. Prý ty samozavírací automatické dvee jí pipadají jako dvee v krematoriu, jak zajídí rakev a není návratu.
 
Snaili jsme se ji uklidnit, e nás za as zase navštíví. V té chvíli nám však nevila. Za dva dny jsme telefonovali Vladimírov seste Jan  a bylo nám oznámeno, e babika se v poádku vrátila. Moc prý vzpomíná a tráva se jí zdá moc vysoká, neupravené trávníky. Osm msíc kolem dokola vidla krásné anglické trávníky. Moc se jí to líbilo.
 
Po babiin odjezdu jsem si zase musela upravit pracovní hodiny ke spokojenosti dtí. Zase m ekalo vaení, které obstarávala naše babika. Nechtla jsem to po ní, ale nedala si íct, stále opakovala: „A odjedu, tak si to dlejte, jak chcete, nyní je kuchy moje.“ Dokonce si dovezla zástru, kde bylo motto: „Tady jsem pánem já“ a bylo to. Tu penechala Vladimírovi. Ten se však kuchyni vyhýbá, jak se dá. Jednou se pokusil uvait ovesné vloky. Byly tak husté, e v nich stála líce. Po pti minutách se to nedalo jíst. Moná, e by se vloky hodily zedníkm, taková hustá malta se z toho vytvoila.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 12.04.2018  16:59
 Datum
Jmno
Tma
 12.04.  16:59 alena