Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Leona,
ztra Ivona.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Návštva babiky
 
Vše se docela stereotypn opakovalo a na veer, kdy Vladimír pišel a íkal, e je unavený a jak házel zmakaný hliník do pece na roztavení, vidl úpln iv v tom ohni hlavu svého tatínka. Byl prý to hrozný pocit. Do týdne jsme obdreli nemilou zprávu, e tatínek v nemocnici zemel. Šel údajn na operaci s okem. Prý narkózu nepeil, slabé srdce selhalo. Bylo mu 75 let. Smutek nás trápil nad tím, e jsme si naším odchodem uzaveli cestu. Tak nebylo moné, kdy nkdo zemel, pijet na poheb.
 
Protoe jsme s tím nepoítali a pišlo to tak náhle a bylo nám také líto maminky, snaili jsme se ji v co nejbliším ase pozvat na návštvu sem k nám do Melbourne. Dti jásaly, e brzo uvidí babiku. Za nkolik msíc u jsme ji tady mli. Šedesáti osmiletou ipernou babiku, která se na nás také moc tšila. Kadý den s námi proívala nco nového. Hlavn se vnovala dtem a také ji bavilo pracovat na zahrádce a díky její péi zahrada vzkvétala,a byla vdná za ruce eské babiky.
 
Kdy jsem pracovala, uvaila nám a také vyzvedávala dti ze školy. Dlala to ráda a já jsem tak mohla pracovat déle ne do tí hodin odpoledne. Byla to velká pomoc a všem nám to vyhovovalo. Pi jedné procházce ze školy dom se babice pihodila nevítaná situace. Naše dti za ní poskakovaly a povídaly si o všem, co se dlo ve škole. Po chodníku najednou projel na kole asi patnáctiletý kluk a chytil babiinu kabelku. V té rychlosti to s babikou zacloumalo. Ucho kabelky však mla pevn omotané kolem zápstí. Napadlo ji chytit se druhou rukou plotu na druhé stran chodníku. Chlapec chvíli kabelkou cloumal, ale kdy vidl, e naše babika se nedá, vzdal se lupu a odjel.
 
Vydšená babika nám píhodu líila a dti také. Mohlo to vše dopadnout nehezky. V nkterých pípadech není dobré takhle zápasit, ale naše babika nám vysvtlovala, e jí šlo hlavn o to, aby nepišla o pas, který byl v kabelce. To by prý tak scházelo, aby se nechala oloupit takovým smradem, co si troufá na starší lidi.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 12.04.2018  17:01
 Datum
Jmno
Tma
 12.04.  17:01 alena
 01.02.  11:29 zdenekJ
 31.01.  14:37 Mirka
 31.01.  13:33 Lenka