Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Oto,
ztra Jaroslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Krev snhu
 
Tento lánek nám poslal mladý student a poprosil o zveejnní. Bolest je tké pekonat a zbavit se jí, ale teba se lovku aspo trochu uleví, e to ze sebe dostane, e se z toho vypíše…  
 
Vše zaalo v pátek. Ten den jsme se balili a pipravovali na dobrodruství, které ekalo v alpských horách. Tam na nás ekal tyhvzdikový hotel se spoustou lákavého jídla, luxusní wellness a prostorné bílé plán sjezdových drah. Po píjezdu na hotel jsme se ubytovali ve svých apartmánech a šli jsme na uvítací drink, jakoto pozornost a pivítání v hotelu. Cinkli jsme si tedy na šastný a pohodový týden v horách. Tehdy jsme netušili, e odjedeme o jednoho mí.
 
Ráno jsme vstali a šli na snídani, pi které jsme konzultovali poasí, dráhy, které sjedeme, v kolik se sejdeme na obd a kdy se veer pjde do wellness. Ten den si budu pamatovat nadosmrti. Pi posledním sjezdu ped obdem se stala tragédie, kterou s tkým srdcem vám budu líit. Po snídani jsem se podíval na hodinky a oznámil jsem skupin, e v 11,45 si dáme sraz ped restaurací. Všichni si nazouvali lye, oklepávali od snhu peskáe, nasazovali kukly a brýle. Dali jsme se do pohybu. Sjel jsem dva sjezdy a pipravoval se na tetí. V tu chvíli m nenapadlo, e se stane taková bolestná hrza. Jeden z kamarád svin ezal zatáky do slalomu. Pi jedné z posledních zatáek se mu odepnula lye.

 
 
Zaval jsem: Kristiáne!
 
V tu kratikou chvilku vyletl z dráhy a spadl ze srázu dol. Srdce mi bušilo, ruce se mi tásly hrzou, nemohl jsem racionáln pemýšlet. Neváhal jsem a rychlostí vtru jsem sjel k místu, kde jsem ho spatil naposled. Sundal jsem si lye a pibhl ke srázu. Ten pocit, zda ije nebo je mrtev, byl vyerpávající. Podíval jsem se dol a spatil krvavou skvrnu pod hlavou Kristiána. Leel tam dole sám. Ve své krvi. Hledl jsem na nj a byl v absolutním šoku a hrze. Cítil jsem, jak mi tlem probíhá mravenení. Musel jsem ze sebe tu hrzu a bezmoc dostat.

 
 
Kristiáne, pro?
 
Pomozte mu nkdo, zavolejte horskou slubu, vrtulník, dlejte nco!
 
Lidé kolem pobíhali jak mravenci a já se upen díval na to purpurov temné místo pod Kristiánem. Nevnímal jsem svt, jenom tu bolest.
 
V ten veer jsem se zamkl do koupelny, napustil si horkou vanu a leel v ní. Nehybn. V depresích. Mé tlo se ve vod ani nepohnulo. Stav vyerpanosti. Myšlenkami jsem byl jen u toho momentu, kdy se mu odepnula lye a já si zptn uvdomil tu chvíli, kdy jsme dávali lye na seízení. Kdy se Kristiána ptali, zda je pokroilý lya, on nepochopiteln ekl, e není. To osudové „NE“ ho sprovodilo ze svta. Vdl, e je zkušený lya, a pesto ekl, e není.
 
Vrátili jsme se dom a následoval poheb. Poslední rozlouení.
 
Doposud jsem se neodváil jet do Alp. Ten pohled na hory m dsí. Mám strach, e zase oteve ránu, která m tak zasáhla.  
 
František Urban (Franci)
 


Komente
Posledn koment: 15.12.2017  10:47
 Datum
Jmno
Tma
 15.12.  10:47 Franci Podkovn
 14.12.  22:11 Ludk
 13.12.  09:39 ferbl
 12.12.  20:39 Mirka
 12.12.  15:39 Von Nomen - omen
 12.12.  14:05 Hilda
 12.12.  11:40 Vclav idek Mal vzpomnka na Tv ran dtstv ...
 12.12.  07:32 zdenekJ