Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Drahoslav,
ztra Vladislav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Válka o dstojnost poloviny lidského rodu

USA je od poátku tohoto roku neklidnou zemí. Zemí voleb kandidát na prezidentství i voleb prezidenta. Ale na povrch vyráejí spodní proudy, které mní ivot zem v mnohem hlubších polohách ne volba kandidáta kterékoliv strany. Problém v uritém smru formulovala pedchozí první dáma USA, Michelle Obama:
"Vychováváme své syny, aby se cítili oprávnni..." chovat se k enám jako k sexuálním hrakám? (závrenou ást otázky jsem formuloval já).

Na tu otázku odpovdl (ani by na ni odpovídal - jeho odpov byla zveejnna díve, ne otázka byla poloena - bhem volebního procesu dnes u prezident Donald Trump v chlapáckém lání, pi kterém se potentní mui chlubili svými recepty na vítzství nad enskou ctností:
Chapneš její p..., a kdy jsi hvzda, ona ti dá... ("You grab her p...and if you are a star, she will give it to you.").

Od té doby se s obvinními neádoucího chlapského chapnutí roztrhl pytel. První obvinní byli mocní mui televize a filmu (nkolika to pohbilo kariéry) a mezi obvinnými byl i Donald Trump, který všecka obvinní popel a slíbil, e eny, které ho obvinily, bude alovat.

V posledních týdnech se stedem pozornosti stal hlavn kandidát Republikánské strany judge Roy Moore, obvinný z neádoucího chování se 14letým dvetem. Roy Moore všecka obvinní popel a prohlásil, e bude alovat. Roy Moore kandiduje v Alabam, stát se silnou náboenskou a republikánskou tradicí. V podobné situaci se nachází i Al Franken, jen s tím rozdílem, e je demokrat a senátorem u byl zvolen, a ke svému nechutnému chování se piznal a dokonce se omluvil - jene vlna nechuti s chováním, za které se omluvil, je tak vzdutá, e mu mandát sotva zachrání. Tak vzdutá, e eny, které vynesla, pišly s názorem, e nejúspšnjší moderní demokratický prezident Clinton, ml po skandálu s Lewinskou rezignovat...

Ale nejvtší zájem Washingtonu (a USA vbec) je vnován prezidentu Trumpovi: jak ze své obtíné situace vybruslí. Otázka sexuálního chování mu (zvláš mu, kteí hýbou svtem) není všední politickou otázkou. Je pedevším otázkou mravní. Politická odpov na ni pedefinuje vztah mezi muem a enou na dlouhou dobu.
 
Text: Josef ermák
Kolá: Marie Zieglerová
* * *
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 11.12.2017  09:14
 Datum
Jmno
Tma
 11.12.  09:14 Dagmar
 11.12.  08:39 Von
 11.12.  08:02 Pokorn
 11.12.  07:52 Ivan