Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Slavomr,
ztra Zdenk.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Listopad 2017
 
Rok 2017 spje ke konci a to vdy pináší myšlenky co vše se ji událo a to nejen v tomto roce.

My jsme ji v záí zavzpomínali na 49 let proitých v Austrálii. V eském domov jsem ila ticet let, mj manel 33 let a náš syn, který práv v tomto msíci listopadu oslavuje 56 narozeniny, il v Praze jen pár let ne byl as zaít chodit do školy.
 
Mli jsme v Austrálii od zaátku štstí na milé sousedy, kteí se snaili nám rozumt i bez naší znalosti anglitiny.Tedy anglitinu jsme bhem tch let zlepšovali a víme, e také vylepšili. Ale i bez té nutné komunikace, sousedé byli stále milí a pátelští i pesto, e jsme se postupn sthovali do jiných tvrtí v Sydney. Však nkteí z nich byli také emigranti.
 
K nejbliším pátelm nás ale pivedl náš syn. Kdy se v patnácti letech seznámil pes spoluáka se svou nynjší manelkou, s kterou mají ti dti, tedy naše vnouata a také ji jejich ti vnouata a naše pravnouata. Rodina se nám krásn rozrostla.
 
Jak to tedy zaalo ?
 
Kdy ped dosti lety syn pivedl tehdy svou australskou dívku k nám na oslavu Štdrého veera, tak jak  jsme to slavili celá léta v Austrálii, byla naprosto nadšená a zeptala se, zda píští rok bychom mohli pozvat její rodie. Okamit jsme souhlasili, oni opravdu pišli a my jsme byli hned pozvaní na oslavení Christmas Day do jejich domu. A tak to ji zstalo. Prost nás pibrali do rodiny. Však ta jejich je dosti veliká a stále vtší, vdy vychovali  šest dcer. I jejich pravnouata nás oslovují jako ta naše – babi a ddo. Alespo to mohou trochu rozlišit, však tch „nany“ a „grandpa“ mají ji v rodin dost.
 
Myslím, e rodina naší snachy si moná ani pln neuvdomila, co to pipojení do rodiny,  víc ne pátelství pro nás znamenalo.
 
Dnes je to tak samozejmé, e na ádné oslav rodiny nesmíme chybt.
 
 
Naše vnouata a také nejstarší pravnuk pochytili od nás pár eských slov a se snachou se oslovujeme „ahoj holka“. Líbí se nám to a také její maminka, má velmi blízká kamarádka m tak zdraví. Já ovšem ji také.
 
e bychom mohli být té Austrálii ješt blíe ?
 
Naše vnuka, které je ji 33 let má se svým bývalým spoluákem z gymnasia ji ti dti. A ten její manel, otec tí našich pravnouat je jeden z potomk známého domorodého kmene Murawari, hraje výborn na didgeridoo a uí tak hrát i oba své chlapce.
 
 
Ale to ješt není všechno. Ped dvaceti lety se náš syn dokázal postarat o syna svého kamaráda, který i s manelkou propadli drogám. Letos je mu ji ticet let, je enatý a mají malého chlapeka. Také pro n jsme „babi a ddo“. Patí do rodiny, tedy i k nám. Take máme vlastn tyi vnouata a tyi pravnouata.
 
 
Náš eský domov a ty pravé eské koeny na které nikdy nezapomeneme, máme bohuel velmi daleko, ale v Austrálii jsme s celou rodinou opravdu doma.
 
Jana Reichová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 20.11.2017  19:32
 Datum
Jmno
Tma
 20.11.  19:32 Zdenk vec Gratulace.
 14.11.  21:54 Ivan
 12.11.  09:48 Jana Reichova
 11.11.  16:25 Jana
 11.11.  06:17 Mara