Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Patrik,
ztra Oldich.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

V kladenském ringu

Zaal jsem boxovat po vojn. Dodnes mám mezi boxery pátele. Chtl jsem umt boxovat, abych mohl bránit rodinu a slabé. Bral jsem ten sport poctiv. Denn jsem trénoval, nekouil jsem, nepil a zmnil jsem se k nepoznání. Neml jsem lehké zaátky. Kadý z mých soupe ml o hodn více utkání a mn se tásla kolena, a jsem dlal stateného. Odchován knihami Jacka Londona, chtl jsem být silný mu. Neml jsem mnoho zápas, dvakrát jsem vyhrál pebor Stedoeského kraje v roce 1961 a 1962 a dostal jsem se i na Mistrovství eskoslovenské socialistické republiky. Boxer Kovai ze Sokolova mi dal direkt a já jsem proletl mezi provazy na stl rozhodích. Kladenský kovák, asopis zamstnanc Spojených oceláren, o mn napsal:
„Josef Fousek je rohovník (tenkrát se íkalo boxerm rohovníci. Boxer znlo píliš zápaácky. V Sovtském svazu se íkalo potápm – podvodníci), který je tvrdý a má ránu.“

Jak to redaktor myslel, jsem se nedozvdl. V Dín jsem dostal od boxera Vorlíka úder, který mne uspal K.O. Jirka Krampol tvrdí, e jsem po tomhle knokautu zaal psát básn. Rosovi Osikovi, svému kamarádovi, boxerovi a trenérovi, jsem vyprávl o svých krocích mezi tymi  provazy.

V kladenské sokolovn jsem nastoupil do ringu proti elegantními Praákovi, svenci trenéra Rademachra. Mj soupe byl typem blahobytného synka – vypasený, v nových boxerských botách, triko s nápisem PRAHA, dlouhé barevné ponoky. Na tvái ml roztomilou bradavici a z ní vyuhovaly ti ertovné chloupky. Byl blonák a tvá mu hýila svestí. Zkrátka krev a mlíko. Já jsem vypadal v porovnání s ním k politování. Trenýrky jsem zddil po boxerech, kteí byli ji dávno v penzi. Na nich se vedle znaku SONP  KLADNO skvl vybledlý nápis TJ  DOLY  KLADNO. Kadou chvíli s i nás brala pod sebe jiná organizace. Tílko, které mlo barvu špatn vypraného hadru na nádobí, jsem ml uvázáno na zádech na uzel, aby mi nepadala ramínka.

Zaalo první kolo. Praák mne honil po ringu, utíkal jsem, kryl se a zavšoval jsem se, neboli chodil do kline. Sál, kde sedly spousty mých píznivc, mlel. Praák se pokadé, kdy mne trefil, uklánl a pohrdav se usmíval. Tancoval jako baletka a otloukal mne. Mj otec, stodvacetikilový tesa, sedl v první ad a zoufal si. Ve chvíli ticha, kdy mne soupe otloukal, vyskoil táta ze sedadla a zakiel:
„Pepiku, neboj se ho! Bij ho kulaka!“

A ve mn vzplála tídní nenávist… a prohrál jsem.
 
Z knihy "Pojte se smát", kterou vydalo nakladatelství PRAGOLINE
 
Josef Fousek

* * *
Kolá Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 03.10.2017  11:57
 Datum
Jmno
Tma
 03.10.  11:57 ferbl
 03.10.  08:14 Von