Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jindich,
ztra Lubo.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Namaluj strom a já ti eknu, jaký jsi

Tak tohle heslo platí u psychologa. Pesné zadání zní: „Namaluj jakýkoli nejehlinatý strom.“ Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titrnými detaily, nebo namáráte kontury a fláknete s tukou na stl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí dom se štemplem nebo vás rovnou umístí do svrací kazajky.
 
Protoe stromy já se nechávám inspirovat ráda, neekala jsem na pozvání k odborníkovi a vysmahla jsem ten nápad rovnou na ze. Te mi to za zády trochu fouká, ale nevadí, vezmu si svetr a teplejší ponoky. S kresleným i literárním stromem je mi tu te moc dobe.
 
Pokud byste se chtli nechat i vy inspirovat stromem i jakýmkoliv jiným námtem, rozhodn neváhejte a puste se do toho. Strach je stejn zbytený jako slepák, dlá jenom problémy. V nejhorším znovu vymalujete. A ádná sebedokonalejší nálepka na ze vám rozhodn nebude dlat takovou radost jako vlastní výtvor. Výhodou navíc je, e mete hýbat s proporcemi obrázku, co asto znamená, e nemusíte hýbat s nábytkem.

Nejdíve si najdte vám sympatický námt na internetu. Kontury obrázku i vzoru pak nejprve tukou peneste na ze, mete tu dokonce i gumovat. Pokud si nevíte natolik, abyste rovnou obrázek pekreslili do velkého formátu, mete si ho penést pomocí míky, kterou na zdi jednoduše vytvoíte za pomoci silnjší nit a malíské lepící pásky. Nkteí experti prý pouili projektor, kterým si námt na ze promítli a pak u jen vybarvili.
 
Já jsem pouila barvy editelné Primalexem, ale dají se koupit i barvy ji namíchané, a to i v malých mnostvích. V kadé prodejn s malískými potebami vám jist rádi poradí. Pozornost vnujte urit šttcm, je dobré mít pi ruce šttce rzné velikosti a hlavn neroztepené.
 
Peji radost z tvrí aktivity! Garantuji vám, e pi kreslení zapomenete na všechny problémy, které vás trápí. Mohli byste si ale pílišnou snahou pekousnout jazyk, take preventivn doporuuji hlasit u práce zpívat. Vybékáte se a váš jazyk tak bude naprosto v bezpeí.
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 17.07.2017  09:43
 Datum
Jmno
Tma
 17.07.  09:43 Renata . :-)
 16.07.  21:00 Dagmar
 16.07.  16:38 Terezie erbkov
 14.07.  12:04 Von
 14.07.  11:38 ferbl
 14.07.  08:59 Marta U