Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Albna,
ztra Daniel.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

O hlouposti

Všimla jsem si, e spousta lidí, kterých se zeptají, jakou lidskou vlastnost nesnáší, s chutí odpovídá, e „hloupost.“

Ale kadý z nás je svým originálním zpsobem hloupý. Hloupý, kdo se bezmezn pizpsobuje, hloupý, kdo se chová jako uzurpátor, hloupý, kdo se pro vidinu štstí oenil z rozumu, i kdo se provdal ve víe v nekonenost lásky, hloupý, kdo se dobrovoln vzdal svých dtí, i kdo je vychovává s pesvdením, e jim ušlapáváním cestiky zajistí bezkonfliktní ivot. A svým zpsobem hloupý také ten, kdo tvrdí, e hloupost nesnáší, nebo svým tvrzením jen dokazuje, jak se povyšuje nad ostatní, jak hloup ví ve svou jedinenou inteligenci.

Kadopádn, kdyby mne zastavil na ulici reportér a zeptal se, jakou lidskou vlastnost povauji za nejhorší, odpovdla bych mu, e hloupost je sice neuiten zbytená, ale existuje spousta jiných špatných lidských vlastností. ekla bych, e osobn nesnáším vlastnosti, které pinášejí ostatním zlo, které trápí a poniují. Jsou to intrikáství, vypoítavost, lstivost, faleš, závist - takových lidských povah a pocit se bojím a nenávidím je. Ne hloupost. Hloupost je ve skutenosti pouze nevinn roztomilý neduh.

eknte sami, copak vám ublíil nkdy nkdo tím, e si koupil místo toaletního papíru utrky do kuchyn? e musel mermomocí embékem trumfnout vašeho favorita? e vám vyprávl jednu zašlou historku dvsttiaosmdesátkrát? e se v dojmu své vlastní vtipnosti jen uboze ztrapnil?

Hloupost nemá v moci ubliovat. Dokáe nudit, rozladit, snad i popudit - ale také rozesmát. asto k hlouposti vede naivita, zpsobená nezkušeností, jene i my bychom urit ve svých znalostech nalezli mezírku, díky které si nevíme rady s njakým problémem, všichni jsme obas „bezradní“. Proto si myslím, e bychom nemli být tak pízemní a mli hloupost tolerovat. Je to jen drobný nedostatek a podle mne odpustitelná „vada na kráse“.

 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.06.2017  15:47
 Datum
Jmno
Tma
 14.06.  15:47 Bohuna
 12.06.  15:51 Pokorn Trefa do ernho
 12.06.  10:02 Evussa A co kdyby nebylo neduh povahy?
 12.06.  09:26 Terezie Perfektn!
 12.06.  09:20 Marta U. patn vlastnosti
 12.06.  06:07 Bobo :-)))