Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Filip,
ztra Valdemar.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Byla jsem VLASY
    
Dlouhý vlasy, krátký rozum. Jo, to bylo. Vlasy po kolena. O co delší, o to rozum kratší. Vlasy za to nemohly. Rostly. Vyrostla jsem a pozdji. Pozd.

Jo, tak nebudu hrát divadýlko, rovnou íkám, e jet s rozpuštnou hívou tramvají se rovnalo pítomnosti velké hvzdy Holywoodu. Krom tch, co se dloubali zrovna v nose, na m koukali všichni. Ne na m, na moje vlasy. Byla jsem Vlasy. Zatímco hollywoodská hvzda by rozdávala podpisy, já jsem odpovídala na otázky, jak dlouho mi vlasy rostlou, jak to myju, ešu... Tak jasn, byl to vopruz. U m to nebavilo. Našla jsem odpov, která dotazující zmrazila. Takový vlasy mají toti výhodu v horách, které postrádají luxus kadibudky s toaletním papírem. A jeliko je mým zákonem dáno, e nad 2000 m/m to na m pijde vdycky... No co, no, opláchnu v potoce koneky a jdu dál vstíc štítu. Zvdavec vtšinou udlal krok vzad.

A vbec. Tká dina. Pche, esání, mytí. Otokou v aerobiku jsem si kolem sebe dlala prostor. Jedna otoka - mj cop se otiskl do ního ksichtu. Dv otoky u roztoily copy do smrtících úder. 
    
Obchod. Pkný sameek za pultem. Louím se se šibalským úsmvem. Zatímco já jsem u z obchodu venku, moje vlasy v obchod ješt flirtují. Cuknutí, které mi vyvrátilo hlavu vzad, m donutilo vrátit se do obchodu maskovaná za zájem o otvíraku na dveích. Nenápadn odvíjím své zacuchané háro z kliky obchodu. Bez vlas prost neodejdu. Trapas. Tady jsem naposled.

Sex? Jo, bylo by to krásný. Kdyby se mu neodkrvil mozek, moná by vnímal, e mi kleí celou dobu na vlasech. A mj záklon hlavy nebyl znamení rozkoše, vole!

Seznámení. Tanec. Dydina za mladých let. Svíjíme se na parketu s potencionálním nápadníkem za evu Depeche mode. Nápadník ke mn pitaní. "Máš moc krásný vlasy." Jasn, jsem na to zvyklá. Hodím pyšn hárem. Zrcadlo na dámách mi však napadníkovu vtu peloilo: "Máš nco u nosu asi." Blbej dýdej, blbá dydina. Holub jak vánoní ozdoba! Omdlím! A já se ješt naparovala. Jedna z chvílí, kdy chcete být neviditelní. Svatba z toho nebyla, no. 

Za standard jsem pokládala prosbu spolucestujícím v autobuse. Vdycky mi na ty vlasy nkdo rozprostel své pozadí. "Promite, mohu si vzít zpod vaší zadnice kus sebe, ráda bych vystoupila."

Výhody? Vynívala jsem z davu. Sem tam njaký focení pro asák.

Ustihla jsem se od toho, u jsem nechtla být Vlasy. Sedmdesát ísel copu v almae. A ješt mi zbylo do plky zad. Bylo na ase. 

Jak íká moje zlatá máma. "Hlavn se nepeposrat!" Polívkova replika z filmu Kalamita. Máma to slovo mla ve slovníku pro prevenci mého zpychnutí. Prost nemakat tolik na obalu, on se jednou stejn rozbalí.
 
Foto z archívu Terezy erbákové
 
Tereza erbáková
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 19.04.2017  23:12
 Datum
Jmno
Tma
 19.04.  23:12 Evussa My, pleounky jen zvidme
 19.04.  21:13 Dagmar
 18.04.  21:56 ALENA
 18.04.  19:17 Von Pro Terezu
 18.04.  16:35 Terezie
 18.04.  16:26 Terezie erbkov
 18.04.  16:09 Pokorn
 18.04.  15:39 ferbl
 18.04.  12:51 Ivan
 18.04.  10:28 Vclav
 18.04.  08:57 Danka
 18.04.  08:55 Von
 18.04.  08:06 Bohumil
 18.04.  05:11 Bobo :-)))