Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Marcela,
ztra Alexandra.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Vánoce modrých pacek kocouích
 
Stanley, nefalšovaný modrý britský kocour, slaví svátky elegantn a inteligentn. Inteligentnost se o vánoním ase projevuje hlavn zvýšenou ostraitostí u plotny a v celé kuchyni.


Nejdíve absolvuje oblíbenou ouchávací promenádu, pi které neshodí absolutn nic z peplnného stolu, ale vlastním piinním pipojí k ozdobám na vtvikách jehlinan ve váze chlupy, aby bylo jasné, kdo je tady hlavním dodavatelem okrasných doplk. Nic lidského a slavnostního neseere. Mohl by, kupodivu velmi návykov se piklonil k sušené strav jisté znaky a nevytoí ho ani poádná dávka kapích porcí s oblohou kuecích ízk.
 
Je dobré, e neleze nikomu do talíe ani do pekáe, krom salátové mísy, kde v zeleni popíjí ochucenou vodu, ale litujeme ho, e si nedá trochu do fráku ani ve výjimených pípadech.
 
Je hodný, nezapomene na ozdobení vánoního stromku. Ví, e horní patra nezvládne, pokud bude strom vztyený, tak se pokouší zaídit potebné v poloze lemo. Dleit jehliky ouchává, a kdy pesytí umák, zavrní a odsouhlasí vzpímení lesní návštvy.
Po perné práci rodiny zavrní opt na souhlas, zalehne pod ozdoby dvou pták na skipci na malý kobereek Marry Christmas a nehne se z místa.
 
Nejmilovanjším kouskem slavnostního veera jsou pro nho dárky. Ví, e obaly s kokou, obsahující pamlskové tyinky,  kokám skuten patí. I novou pískací a chrastící  myšku vyštrachá a pijme do soukromého vlastnictví. Jene pro se spokojit s málem, kdy me mít víc? Pro také nedostal velký dárek? Má rád krabice a hlavn to, co se na tch vesele potištných papírech tak krásn toí a leskne.
 
Pestrobarevné mašle! Musí je mít. My se ale letos máme na pozoru – ádné mašle pro kocoura! Nejsme lakomí, opravdu ne, ale kdo by nechal dobrovoln udusit chlupatého miláka?
 
Prost si je s potšením ere. Nejhorší samozejm bylo první zjištní. Chováte se jako kadoron, rozbalíte dárky, mašle a papíry odhodíte, kam je libo, protoe práv kvli tomu se trnáct dní uklízelo, aby dnes mohlo všechno upadnout dle libosti. Kdy se pokocháte dary, usednete do kesla a na nic jiného, ne na chlebíky, cukroví a televizi, nekoukáte.
 
Jene po chvilce a pemrštného klidu vás peruší nenormální zvuk – kocourovi se zvedá aludek.
 
Automaticky se ohlédnete a vidíte kus fialové mašle trící z tlamy.
“Co to ereš? To se nejí,” vykiknete a zachraujete, co se dá. S hrzou zjistíte, e fialové není zrovna málo. Taháte, taháte, vytáhnete i ervený kousek a nechápete, jak se mu to vešlo dovnit a vbec jak to šlo bez problém ven.
 
S hrzou zanete sbírat zbylé ovazovae, poítáte a ptáte se, kdo balil modrou, fialovou, zelenou a pro tu nikde není zlatá, kterou jste ovazovali vy?
 
“Veteriná! Musí jít k veterinái,” vykikne jeden len rodiny.
 
“Vrní, asi je šastný,” hlesne druhý.
 
“Mau,” ozve se pan kocour a pomalu zvedne rozvalené sedmikilové tlo ze zem. Zane si ouchávat zlatý dlouhý poklad, který odván steil.
 
Chap!
 
Kocouí slavnostní pídavková veee se nekoná. Zlatá mašle letla do kotle, dív ne  stail udlat koií hbet.
 
A píšt prosím balte dary obyejným provázkem nebo si kadý svoje mašle bude bránit!
 
Petra Nachtmanová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 12.12.2016  09:26
 Datum
Jmno
Tma
 12.12.  09:26 Bohuna
 11.12.  19:58 Bibi Vnoce modrch pacek kocouch
 10.12.  21:11 Vesuvjana dky
 10.12.  12:28 Kamila